Haber Detayı
26 Temmuz 2021 - Pazartesi 19:17
 
Ressam Hayriye Bıçak Hendek Vizyon Tv'de...
ŞEHİR VE İNSAN Haberi


Ressam Hayriye Bıçak Hendek Vizyon Tv'de...

 

Sanatçı kimdir? Herkes bir sanatçı olabilir mi? Herkesin paletinde aynı renkler vardır. Ama neden herkesin resmi birbirinden farklıdır?  Bazen bir resim, bin kelime anlatabilir mi? Ressamlar gölgelerde ve bir resimdeki ışıklarda bizim görmediğimiz bir çok şeyi nasıl görebiliyorlar? 

 

 

Bir ressamın, deniz ressamı olabilmesi için, bir denizci gibi denizlerde yaşaması ve bu alanda yoğrulması mı gerekiyor? Kitap okumanın faydaları ile ilgili neler düşünüyor? Kız çocukların eğitimi neden önemlidir? Bir sanatçı ve bir anne olarak bu konudaki görüşleri nelerdir? Başkalarının çocuklarını neden dert etmeliyiz?

 

 

Bir sanatçı ve bir anne olarak bu konuda neler düşünüyor? Müzeler hakkında ki düşünceleri nelerdir? İlçemiz de Güzel sanatlar ile ilgili neler yapılabilir? Bir güzel sanatlar lisesi olmalı mıdır? Yada bir Sanat Evi olmalı mıdır? 

 

Bir anne ve bir sanatçı olarak , çocuklarının zararlı alışkanlıkları olmasını , yada boş boş şehir meydanında dikilmesini , yada sokaklarda olmasını mı ister ? Yada bir uğraşıları , hobileri yada bir sanat dalıyla uğraşmalarını mı  ister ? Bu konuda ki düşünceleri nelerdir?

 

 

Ressam Hayriye Bıçak ile Kayhan Şafak ile Şehir Vizyonları programımda bu ve bunun gibi konuları sizler için konuşacağız , değerlendireceğiz ve sizlerle paylaşacağız... 30 Temmuz Cuma gününden itibaren Facebook Hendek Vizyon Tv'de izleyebilirsiniz... 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ressam, Hayriye, Bıçak, Hendek, Vizyon, Tv'de...,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı