Bu Haberleri Okudunuz Mu ?
Haber Detayı
21 Mart 2021 - Pazar 00:10
 
Mavi Kurtlar Efsanesi
SPOR Haberi


Hendekspor Çukur Taraftar Grubu Lideri İbrahim Yeşilyurt

Şehrinin takımına sahip çıkmak için yola çıkanlardan biri olan İbrahim Yeşilyurt , Çukur Taraftar Grubunun kuruluşunda ki öncülerden biri olmuş aynı zamanda da hendekspor yönetimine de girerek takımının her zaman yanında olabilmeyi seçerek sorumluluk almış ve şehrine ve takımına yakışan bir şekilde de büyük bir çoşkuyla ve inançla çalışmaya da devam etmektedir. Hendekspor Çukur Taraftar Grubu ve Hendekspor Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yeşilyurt ile ilgil bu yazımı da sizlerin görüşlerinize sunuyorum.

Ailesi Trabzon ilinden gelip Hendek İlçesine yerleşen bir ailede 1981 yılında doğdu. İlk , orta ve lise tahsilini Hendek ilçesinde tamamladıktan sonra iş hayatına başladı ve halende özel sektörde çalışmaktadır. Hendekspor altyapıda 10 yıl da futbol oynayan evli ve 2 çocuk sahibi olan İbrahim Yeşilyurt aynı zamanda da Hendekspor Yönetim Kurulu Üyesidir.

Hendekspor taraftarlığının küçük yaşlardan itibaren başladığını ve halen de büyük bir bağlılıkla ve çoşkuyla devam ettiğini söyleyen İbrahim Yeşilyurt " Çukur Grubu Hendekspor Başkanları Zafer Çakmak ve Sadettin Meraklı 'nın ile desteklemesi ile ve Fatih Sunman'ın da  büyük katkılarıyla 2016 - 2017 sezonunda kuruldu" şeklinde Çukur Grubunun kuruluşu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Taraftar demek , kıran , döken taşkınlıklar yapan ve çevresine zarar verenler değildir. Taraftar demek Tribünde olanları maç bittikten sonra devam ettirmeyen ve dur denildiğinde durmasını bilenlerdir" olarak taraftarlığı tanımlayan ifadelere yer veren İbrahim Yeşilyurt "Bir dayanışma içerisinde birbirini kollayan , birbirlerine yardım eden bir taraftar grubuyuz" olarak da Çukur Grubu ile ilgili duygu ve düşüncelerini bu şekilde belirtti. Çukur Gurubu olarak da " Mavi Kurtlar , kar , kış , uzak , yakın demeden her zaman Hendeksporumuzla birlikte olduk , onlarla ağladık ve üzüldük , onlarla sevindik ve güldük" şeklinde açıklamada bulunduktan sonra "Mavi kurtlar Hendekspor'un bir markası olacaktır ve bizlerde bu şanlı ve şerefli markayı gözümüz gibi koruyacak ve ona iyi bir şekilde bakacak taraftar grubu olacağız ve gelecek nesillere de bu şekilde ulaşmasını sağlayacağız" şeklinde konuşarak , Mavi Kurtların misyon ve değerleri ile vizyonuna ilişkin de bu bilgileri vermiş oldu.

"Çukur Grubu olarak bizler , Mavi Kurtların eğitimli , beyefendi , şehrine ve takımına sahip çıkan ve örnek bir model olacak şekilde ona yakışan ve  yeri geldiğinde de takımı için her türlü mücadeleyi verebilecek kararlılıkta olan cefakar ve vefalı taraftarlarımız olabilmesi için , gerekli planları yapmaktayız ve ileriki aşamalarda da bir dernek çatısı altında toplanma düşüncelerimiz bulunmaktadır" olarak da geleceğe yönelik düşüncelerine ait bu şekilde açıklamalarda bulundu.

 " Çukur Taraftar Grubumuz olarak sloganlar ve marşlar hazırladık ve maçlar başladıktan sonra büyük bir çoşkuyla ve büyük bir heyecanla tribünlerde söyleyeceğiz" şeklinde konuşan Çukur Gurubu Lideri İbrahim Yeşilyurt slogan ve marşlarımız ise şu şekildedir olarak aşağıda belirtilen şekilde onları bizlerle paylaştı.

Mavi siyah Hendek

Mavi siyah Oley

*****

Buraya Buraya Mavi Kurtlar Buraya

****

En büyük Hendek Başka Büyük Yok

*****

Şampiyon ....Şampiyon

*****

Şampiyonluk yolumuz

Sevdamız Hendek

Uğrunda çekildi bunca yıl hasret

Mavi siyah olacak her yer seninle

İnanırsak bu sene olur o sene

*****

Ne diğer renkler

Mavi siyah bizlere yeter

Hendek bizim sevdamız

Bu sevda herkese yeter

Bu sevda bizlere yeter

*****

Çocuklar inanın , inanın çocuklar

Mavi siyah göreceğiz güzel günleri

Olacak o sene inanırsak bu sene

Oluruz sampiyon bizde yine seninle

*****

Sen Hendeksin Sen bizimsin

Sen her zaman kalbimizdesin

Sen nerede biz orada

Feda olsun canımız sana

İbrahim Yeşilyurt "Dost taraftar gruplarımız olarak Akyazı Taraftar grubu ve Serdivan Taraftar grubu ile çok güzel ilişkilerimiz bulunmakta zaman zaman bir araya gelmekteyiz. Maç öncesi ve sonrasında birbirlerimizi dostane bir şekilde şanımıza ve şerefimize uygun olarak ağırlamakta ve uğurlamaktayız" olarak dost ve kardeş takımları bu şekilde belirttikten sonra "Sapanca ve Karasu Taraftar gruplarıyla da tatlı bir rekabetimiz bulunmaktadır" şeklinde de ezeli rakiplerini bu şekilde belirtmiştir.

Sapanca sen biliyorsun

Yenildikçe ağlıyorsun

Kupaları alınca biz

Büyüksün sen diyemiyorsun

 

*****

Karasu sen korkuyorsun

Biz gelince titriyorsun

Ara sıra horozlanıp

Sonra neden kaçıyorsun

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mavi, Kurtlar, Efsanesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı