Haber Detayı
01 Haziran 2021 - Salı 23:08
 
Kadir Yağlı ve İsmet İskefiyeli Hendek Vizyon Tv'de...
MAHALLELER Haberi


Kadir Yağlı ve İsmet İskefiyeli Hendek Vizyon Tv'de...

 

Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı ve Hendeğin İsmet Abisi , Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli , Hendek Vizyon Tv'de ,  7 Haziran Pazartesi Günü Saat 21.00 'de , Kayhan Şafak'la Şehir Vizyonları programında sizlerle olacak...

 

Mahallelerine , Köy Konakları , Köy Meydanları ve Köy Çeşmelerinin tekrar kazandırılabilmesi için neler yapmayı düşünüyorlar?Mahallelerdeki meraların , arsaların satışına neden olumlu bakmıyorlar? Muhtarların mahallerinde ki yapılacak işler ve  hizmetler ile ilgili hem ilçe hem de büyükşehir belediyesi ile iyi bir iletişimi nasıl kurmayı planlıyorlar? Yoksul ve ihtiyaç sahipleri için Belediyeden neden yeterli yardım alamadıklarını düşünüyorlar? Merkez mahallelerde meydanlar , kadınlar ve kız çocuklarının güvenli ve rahat bir şekilde spor yapabileceği alanlar ve Yürüyüş yollarının olmayışı ile ilgili düşünceleri nelerdir? Kadınlar pazarı , Semt pazarları , Postane , Bankamatikler ve Dolmuş Hattı olmayan mahalleler ile ilgili neler yapmayı düşünüyorlar? 

 

Eski muhtarların neden siyasette yer almalarını istiyorlar ? Neden Belediye meclislerinde 5 bölge olarak eski muhtarlar tarafından temsil edilmelerinin gerekli olduğunu düşünüyorlar? Siyasi partilerden kendilerine neden bir davet gelmiyor? 

 

İlçemizin eski adı Handağı'nın tekrar ilçemize kazandırılması ile ilgili neler düşünüyorlar? İlçemizde 7 Erenler olarak geçen ve Pir Hoca Ahmet Yesevi tarafından Anadolunun Türkleşmesi ve Müslümanlaşması için gönderilen Alperenlerden olan ;  Keremali Dede , Salman dede , Erenler Dede , Sarı Dede , Tırnaksız Dede ,Şeyh İsmail Handaki , Şeyh Halil , Keremali Kardeşlerden Hasan Türbelerinin yeniden restorasyonu ve Hacet Bayramı Etkinliklerinin daha güzel bir şekilde yapılabilmesi konusunda neler düşünüyorlar? İlçemizde bir Yemek ve Kültür Festivali yapılabilmesi ile ilgili görüşleri nelerdir? 

 

Tüm Hendek Muhtarlar Derneği olarak güncel konular olarak , Okul öncesi eğitim kurumları , Kütüphaneler , Müzeler ile ilgili düşünceleri nelerdir ? 

 

Tüm Hendek Muhtarlar Derneği olarak ileriye yönelik mahalleri ile ilgili nasıl bir vizyonları var ? Bu konuda nasıl bir planlama yapmayı düşünüyorlar?

 

Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı ve Hendeğin İsmet Abisi , Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli , bu soruların cevaplarını ,  Hendek Vizyon Tv'de ,  7 Haziran Pazartesi Günü Saat 21.00 'de , Kayhan Şafak'la Şehir Vizyonları programında sizler için açıklayacaklar...

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kadir, Yağlı, ve, İsmet, İskefiyeli, Hendek, Vizyon, Tv'de...,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı