Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 04:03
 
Bir Türkiye Şampiyonluğu Hikayesi
SPOR Haberi


Türkiye Şampiyonu Hendek Veteranlar Futbol Kulübü

 

Kurucu Başkan ve Antrenör Osman Yazıcı

 

 

Trabzon ilinden Avusturya'ya göç etmiş 6 çocuklu bir ailenin 5.çocuğu olan Osman Yazıcı , Avusturya' da altyapıdan başlayarak uzun yıllar futbol oynadı. Ailesinin Hendek ilçesine yerleşmesi ile birlikte Sakarya Akademi liginde Sakaryaspor altyapıda 6 yıl futbol oynadı. Daha sonra sırasıyla Kuyudibi Savaşspor , Akyazıspor , Zonguldakspor ve Yalovaspor da da profesyonel olarak futbol yaşamına devam etti. Sakatlık sonucu belli bir süre ara verdikten sonra da Hendek Gençlikspor , Akovaspor ve Mahmutbeyspor külüplerinde futbol oynadı. Daha sonrada Antrenörlük hayatına başladı. Dereköyspor ve Yenimahallespor takımlarının da şampiyon olmasını sağladı.

 

 

Daha sonra da Yenimahallespor takımını önce 2. amatörden 1.amatöre daha sonra da süper amatöre liglerine çıkabilmesini sağladı ve halende aynı takımda görevine başarıyla devam etmektedir. Lise mezunu , evli ve 3 çocuk sahibi olan ve aynı zamanda da esnaflık yapan Osman Yazıcı , futboldan da hiç bir zaman kopamadı ve 2004 yılında Sakarya Masterler Futbol takımında oynamaya başladı. 2019 yılında ise Hendek Veteranlar Futbol Takımını kurdu.

 

 

Veteranlar Futbol Takımını " 40 yaş üstü eski emektar futbolculardan oluşmaktadır. Masterlar bu anlama gelmektedir" olarak ifade eden Osman Yazıcı  " Sahalar futbol sahası gibi nizamidir. Maç süresi 30 dakikadır. Oyuncu değişiklik hakkı ise 8 oyuncu olarak yapılmaktadır" olarak da oyun kuralları ile ilgili bilgileri de bu şekilde vermiştir.

 

 

"2019 yılında Elit Mastarlar Futbol Turnuvasına katıldık. Ancak takım halinde bir tecrübemiz yoktu. Bu sebeple bir başarı gösteremedik." şeklinde açıklamada bulunan Osman Yazıcı " 2020 yılında Pandemi sebebiyle turnuva yapılamadı. Ama biz gerekli izinleri alarak çalışmalarımıza devam ettik. Ramazan da bile dur durak demeden çalıştık" olarak sözlerine devam etti.

 

 

" İyi bir ekip kurduk ve çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik ve Marmariste düzenlenen Elit Master Cup Turnuvasında da şampiyon olduk" olarak nasıl şampiyon oldukları hakkında bilgiler veren Osman Yazıcı " 4 grupta oynanan turnuvada , Nişantepe , Tokat ve Diyarbakır takımlarının bulunduğu gruptan lider çıktık.Çeyrek finalde İstanbul Yıldızlar Karması ile normal süresi 1-1 biten maçta penaltılarla galip geldik. Yarı finalde ise daha öncede aynı grupta mücadele ettiğimiz Diyarbakır ile karşılaştık ve maçı 3-2 kazandık. Finalde ise Yalovaspor ile karşılaştık ve normal süresi 0-0 biten maçta penaltılarla galip gelerek şampiyon olduk" olarak da turnuvanın bir özetini de bu şekilde açıklamış oluyordu.

 

 

Turnuvanın 2 grupta oynandığını ve 2 grubun şampiyonları olarak Trabzon Maçka Veteranlar ile eylül ayında da Süper Kupa finali oynayacaklarını ileten Osman Yazıcı ,bu yıl Elit Ligi kurulduğunu ve Batı Karadeniz Bölgesi olarak 10 takımlı grupta oynayacaklarını ve grup şampiyonlarının da Ekim ayında Türkiye Şampiyonasında mücadele edeceklerini belirtti.

 

 

Büyük bir özveri ve fedekarlıklarla bugünlere geldiklerini ifade eden Osman Yazıcı " Hepimiz belli bir yaşın üstündeyiz , çalışmak zorunda olduğumuz işlerimiz ve ailelerimiz var. Ama bizler burada büyük bir dayanışma içerisinde  dostça ve kardeşçe birlikte çalışarak , her yaşta spor yapılabileceğini gösteriyoruz ve iyi birer örnek model olduğumuzu düşünüyoruz. Bu sebeple de bu sporu yapmak isteyenlere tavsiye ediyoruz ve herkesi de bu sporu yapmaya davet ediyoruz" şeklinde açıklamalarda bulunduktan sonra da " Bizler maddi ve manevi büyük fadakarlıklar yapıyoruz. Ama şimdi Elit Ligimiz başladığında bu külfetlerimiz kat bekat artacak . Bu sebeple şehrimizin Devlet Büyüklerimiz ile birlikte esnaf ve iş insanlarımızdan bizlere bu konularda katkılar vermelerini , yardımcı olmalarını bekliyoruz" şeklinde de beklentilerini de bu şekilde iletmiş oldu.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bir, Türkiye, Şampiyonluğu, Hikayesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı