Haber Detayı
18 Kasım 2021 - Perşembe 22:23
 
Bir Dağın Arkası Nasıl Görülebilir?
ŞEHİR VE İNSAN Haberi


Merhabalar

Bir Dağın arkası nasıl görülebilir? Vizyonlar nasıl oluşturulabilir? İlçemizde Bilim ve Teknoloji , Sanayi ve Ticaret , Tarım ve Hayvancılık , Kültür ve Sanat , Eğitim , Spor ve Turizm ile ilgili öngörüler neler olabilir?

 

Çalıca havalisinde Türk Günü Kutlaması , Yağıbasan Komutan anısına Yağbasan mahallesine dev bir Türk Bayrağı dikilmesi , Şeyh İzzettin İsmail Hazretleri ile birlikte Sarı Dede, Salman Dede , Keremali Dede, Erenler Dede , Şeyh Halil ve Şeyh Benli gibi 7 Alperenlerimizin türbelerinin şanlarına ve şereflerine uygun yeniden yapılması ve ziyaretlere açılması , bir  dağın arkasını görebilmek midir? Bir Vizyon mudur?

 

Kültür ve Yemek Festivalleri düzenlenmesi ile bir kültürel turizm oluşturulması , bir dağın arkasını görebilmek midir? Bir Vizyon mudur?

 

Bilim ve Teknoloji Lisesi ile birlikte Arge üretimi yapan küçük sanayi işletmeleri kurulması bir dağın arkasını görebilmek midir? Bir Vizyon mudur?

 

Tarım Lisesi ile birlikte Tarım üretim çiftlikleri ve yan sanayi kurulması , bir dağın arkasını görebilmek midir? Bir Vizyon mudur?

 

Kültür ve Sanat Evleri ile birlikte , kültürel ve sanatsal turizm oluşturabilmek , bir dağın arkasını görebilmek midir? Bir Vizyon mudur?

 

Bilim ve Teknoloji , Tarım ve Hayvancılık , Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ile birlikte ilçemizin bir eğitim merkezi olması , bir dağın arkasını görebilmek midir? Bir Vizyon mudur?

 

Doğa sporları , Futbol Golfu , Golf , Tel Üzerinde Kayak , Çim Kayağı ile birlikte yaylalarda Spor Kamp tesisleri kurulması bir dağın arkasını görebilmek midir? Bir Vizyon mudur?

 

1075 yılında kurulan ve Türklerin ilk yurtlarından biri olmasından dolayı köklü bir tarihe sahip , uluslararası iki yolun ortasında olan ve Ülkemizin Akova ve Balıklı gibi iki önemli ovasına sahip , zengin bir insan kültürünü barındıran , kadirşinaz , vefalı ve yüce bir millete sahip ilçemizin hakettiği yere gelebilmesi bize burayı yurt yapan hem Atalarımız hem de gelecek kuşaklar için bizlere önemli birer sorumluluklar yüklediği görülebilmekte değil midir?

 

 

Bu sebeple hem Şehrimiz hem de Şehrimiz İnsanlarına ,bu ve bunun gibi konular ile ilgili bilgiler verebilmek ve bir vizyonlar oluşturulabilmelerine katkılar sunabilmek amacıyla , çok yakında Hendek Vizyon Tv'de Kayhan Şafak ile Şehir Vizyonları programımda ilçemizin entellektüel aydınlarından Mimar Hüsnü Mete Özgüven ile birlikte bu ve bunun gibi konuları sizler için konuşacağız ve yine sizler için değerlendireceğiz…

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bir, Dağın, Arkası, Nasıl, Görülebilir?,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı