Haber Detayı
30 Mart 2021 - Salı 15:46
 
Akpınar Mahallesi
MAHALLELER Haberi


 

Bir Başarı Hikayesi , Akpınar Mahallesi Muhtarı

Ögün Yılmaz

İlçemizin En Genç Muhtarı

Karadeniz -Trabzon,Rize,Samsun,Giresun ve Kastamonu- ile Doğu -Kars , Muş ve Van- illlerinden gelenler ile Romanlar, Gürcüler ve Abazaların yaşadığı bir mahallemizdir. 1450 kişinin yaşadığı Mahallenin Muhtarı Ogün Yılmaz İlçemizin En Genç Muhtarı olup , 1 dönemdir de mahallemizin muhtarlığını yapmaktadır.

Mahallemizdeki  çocuklar , Mustafa Asım İlkokulunda eğitim ve öğretim  görmektedir. Mahallede ki çocukların eğitimdeki başarısı ise Lise Mezunları oranı 90 , Üniversite mezunları oranı ise 40 dır.

Mahallemin gelir kaynağı yıllık 500 ton ile Fındık dır. Sebze ve meyve üretimi ise kendi ihtiyaçları için yapılmaktadır. Bunun yanında Mahallemizde 3 adet Büyükbaş Hayvan çiftliği , 3  adet Plastik İşyeri ile Yumurta Kuluçka Çiftliği de bulunmaktadır.

Aslen Trabzonlu olan İlçemizin En Genç Muhtarı Ogün Yılmaz 1992 yılında Hendek'te doğdu.Lise mezunu olan Ogün Yılmaz , aynı zamanda 9 yıldır da Mai Tai sporu yapmakta ve Marmara ve Sakarya Bölgesi 1.ciliği  ile Türkiye 2.ciliği gibi çok önemli başarıları da bulunmaktadır.Bunun yanında Hendek Sake Arama Kurtarma Ekibininde bir gönüllü üyesidir.

Çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklar edinmesini önlemek için yoğun bir şekilde çalışan Muhtar Ogün Yılmaz , "Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak için , hangi spor olursa olsun kurs ücretini ve malzeme teminini kendi imkanlarımla karşılamakta ve çocukları kursa devam edip etmedikleri konusunda da sürekli takip  etmekteyim. " şeklinde bir açıklamada da bulunmuştur.

Buna bağlı olarak da Sporcu kimliğinden dolayı ,  mahallede bir valeybol Sahası ve Valeybol Takımı kurdurarak , Hendek Kaymakamlık Turnuvasına katılmalarını ve Turnuvada önemli başarılar elde etmesini sağlamış olup a, ayrıca mahallede Koşu , Bisiklet ve Halat Çekme yarışları gibi faaliyetleri de düzenlenmiştir.

Sosyal bir kişiliğe sahip ve insan ilişkilerinde de çok başarılı olan Muhtar Ogün Yılmaz , akşamları parkta Çocuklar ve Gençler ile birlikte sürekli toplantılar ve faaliyetler yapmaktadır. Mahalledeki vatandaşlar ile birlikte , ağaç dikme kampanyalarına Piknik ve Şenlik Alanına 711 ağaç dikerek katılmış olup  mahallede bir Kütüphane kurarak , kitap okumayı özendirmiş ve kitap okuyup özet çıkaran Çocukların Kaymakamlık tarafından düzenlenen kitap okuma kampanyasına katılmalarını teşvik ederek , Kaymakamlık tarafından 1.ci olanların çeyrek altın ile diğerlerinin de para ödülü ile ödüllendirilmesini sağlamıştır.

Ayrıca mahallenin gençlerinin boş zamanlarını değerlendirmelerini sağlamak için de Gençlere fındık bahçelerinin temizliği gibi  iş imkanları yaratarak hem zamanlarının değerlendirilmesi hem de bir gelir elde etmelerini de sağlamıştır.

Muhtar Ogün Yılmaz , geleceğe yönelik olarak da , bir Muhtarlık Binası , Mini Futbol Sahası , Kadınlar için yürüyüş yolu yapılması , mahallenin Merkez Kısmına 2. Kütüphanenin kurulması , Yeni Mezarlık Alanının Oluşturulması ve Piknik ve Ortak Toplantı Alanlarının yapılması gibi mahalle ile ilgili gerekli planları yapmış ve ilgili yerlere de iletmiş olup bıkıp usanmadan da takip etmektedir.

Çocuklara ve Gençler çok önem veren Muhtar Ogün Yılmaz , mahallede Çocuklar ve Gençler arasında oy ve sandık ile seçim yaptırarak başkanlarını seçmelerini sağlamış ayda  bir çocuklar ile mahalle dışında bir Kafede toplantılar yaparak onların görüş ve fikirleri almak gibi aktiviteler düzenleyerek , Çocukların ve Gençlerin mahalledeki yapılacak çalışmalara da aktif olarak katılmalarını sağlayarak , ilçemizde bir Örnek Model olmuştur.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Akpınar, Mahallesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Haber Yazılımı